počet návštěvníků 28559
Hledání:
 
Web e-moc-e.cz
TOPlist
copyright © emoce 2007

napsali o nás

Děkujeme médiím, že informují o našem uměleckém projektu a tím pomáhají propagovat amatérskou uměleckou tvorbu.

ihned.cz

Kulturní projekt e-moc-e startuje do druhého ročníku

Nenechávejte si svá díla pro sebe, podělte se o svou tvorbu s ostatními.

Praha, 4. března - Kulturní projekt e-moc-e, který si klade za cíl propagovat nekomerční uměleckou tvorbu v ČR a SR, startuje již podruhé. Od března 2007 se mohou noví autoři přihlašovat se svými díly do internetové galerie www.e-moc-e.cz a získat tak možnost vystavovat v Praze, Brně či Bratislavě v rámci kamenných výstav Festivalu emocí v září tohoto roku. O těch nejúspěšnějších opět rozhodne hlasování veřejnosti v internetové galerii. Cílem je motivovat talenty, aby si nenechávali svá díla pro sebe a podělili se o svou tvorbu s ostatními. Tvářemi projektu se opět staly herečka Chantal Poullain a vicemiss ČR a herečka Kateřina Pospíšilová.

Podmínky pro autory jsou uvedeny na www.e-moc-e.cz v sekci "připojte se". Projekt je otevřen všem umělcům, kteří se uměním neživí, v oblasti malba/grafika, fotografie, hudba a poezie.

Jak dopadl loňský ročník?

Celkově v internetové galerii v roce 2006 vystavovalo 72 autorů v oblastech malba/grafika, fotografie, poezie a hudba. V září 2006 proběhlo celkem 10 výstav Festivalu emocí v Praze, Brně, Bratislavě, Jablonci n.N. a na Lukově u Uštěka.

"Umění v lidech vyvolává emoce. Pokud umění vzniká pro radost sobě i ostatním, není svázáno pomyslnou kazajkou komerce, může mít ohromnou a pozitivní moc. Proto jsem se rozhodl založit občanské sdružení e-moc-e, který si klade za cíl propagaci a motivaci amatérských umělců v České republice a na Slovensku. Všude kolem vidím spoustu lidí, kteří se uměním nechtějí nebo nemohou živit, ale věnují se mu pro radost sobě i druhým, ve svém volném čase. Takové talenty si zaslouží podporu a zviditelnění," řekl o projektu jeho zakladatel Milan Deutsch.

Chantal Poullain Polívková si myslí, že každý má právo mít možnost ukázat svůj způsob vnímání světa prostřednictvím fotografie, obrazu nebo poezie. "Obdivuji každého, kdo na to má kuráž. Podle mého názoru je spousta talentovaných amatérských umělců, kteří možná nemají školy, ale věřím, že talent se má pěstovat. Talent se však nedá naučit," říká Chantal Poullain.

Ceskenoviny.cz

Galerie projektu e-moc-e dá zelenou nekomerčnímu umění

Původní článek s videem z TZ

Praha - Dneškem odstartoval druhý ročník nového kulturního projektu e-moc-e, jehož cílem je propagovat nekomerční uměleckou tvorbu. Až do konce roku budou mít umělci v oborech malba/grafika, foto, poezie a hudba možnost prezentovat se na internetové galerii, jejíž adresa je www.e-moc-e.cz. V září navíc získají možnost představit svá díla v rámci Festivalu emocí prostřednictvím výstav, workshopů a koncertů v Praze, Brně a Bratislavě.

"Umění v lidech vyvolává emoce. Pokud umění vzniká pro radost sobě i ostatním, není svázáno pomyslnou kazajkou komerce, může mít ohromnou a pozitivní moc. Proto jsem se rozhodl založit občanské sdružení e-moc-e, které si klade za cíl propagaci a motivaci amatérských umělců v České republice a na Slovensku," řekl dnes ČTK iniciátor projektu Milan Deutsch. Všude kolem sebe prý vidí spoustu těch, kteří se uměním nechtějí nebo nemohou živit, ale věnují se mu pro radost sobě i druhým, ve svém volném čase.

"Takové talenty si zaslouží podporu a zviditelnění," dodal. Vyzývá proto všechny návštěvníky této internetové galerie, aby hlasovali pro nejlepší autory, a umožnili jim tak vystavit svá díla v kamenných galeriích. Podle Deutsche se k dnešku do projektu přihlásilo 37 umělců - 14 fotografů, 17 malířů, tři autoři hudby a tři autoři poezie. Další se mohou stále přihlašovat.

Návštěvníci internetové galerie www.e-moc-e.cz budou moci hodnotit jednotlivé autory a díla. Názory veřejnosti budou podle Deutsche tím jediným kritériem úspěšnosti jednotlivých autorů. Ti, kteří získají nejlepší průměrnou známku, budou moci následně vystavovat v jedné z kamenných galerií v září 2007, jimiž jsou v Praze Jindřišská věž, JetSet, Mozaika, Casa Lusitana, Černá kočka bílý kocour a Palác Flóra, v Brně U šlechtičen a v Bratislavě Hot Shot. V Praze se navíc uskuteční v divadle Rubín hudební festival.

Podle herečky Chantal Poullainové, která je "tváří projektu", má mít každý možnost ukázat svůj způsob vnímání světa prostřednictvím fotografie, obrazu nebo poezie. "Obdivuji každého, kdo na to má kuráž. Podle mého názoru je spousta talentovaných amatérských umělců, kteří možná nemají školy, ale věřím, že talent se má pěstovat, i když se nedá naučit," uvedla.

Projekt je otevřen všem umělcům ve výše uvedených oborech, kteří se uměním neživí. Svá díla mohou v internetové galerii vystavit kdykoli od května 2006 - stačí se přihlásit na adrese emoce@e-moc-e.cz nebo telefonicky na čísle 775 556 587.

Autor: ČTK

ČTK

Praha 1. června (ČTK) - Propagovat amatérské umění se chystá nový kulturní projekt E-moc-e, který byl dnes zahájen v prostorách pražské Jindřišské věže. Čeští a slovenští neprofesionální umělci budou moci prezentovat své umění v oblasti malby, grafiky, fotografie, poezie nebo hudby v internetové galerii. V září je pak čeká účast na Festivalu emocí, který bude v Praze, Brně, Ostravě, Jablonci nad Nisou a Bratislavě.

"Spousta lidí má obrovský talent, ale věnuje se jinému povolání. Uměním se nechtějí nebo nemohou živit, ale tvoří pro radost ve svém volném čase. Takové talenty si zaslouží podporu a zviditelnění," uvedl při dnešní prezentaci protagonista projektu Milan Deutsch.

"Obdivuji lidi, kteří mají tuto odvahu, a velmi to podporuji. Já však takovou kuráž zatím nemám," uvedla Chantal Poullain Polívková. Dodala, že umělec není pouze člověk, který se ke své profesi dopracoval skrz studia. "Být umělcem se nenaučíte. Jste, nebo nejste. Ve škole se můžete jen zdokonalit a své dovednosti vypilovat. Tvořit se ale musí s radostí a s láskou".

Lidové noviny

Chantal Poullain-Polívková zaštítila projekt E-moc-e, který pomáhá neprofesionálním umělcům. Čeští a slovenští neprofesionální umělci budou moci prezentovat své umění v oblasti malby, grafiky, fotografie, poezie nebo hudby v internetové galerii.

V září je pak čeká účast na Festivalu emocí, který bude v Praze, Brně, Ostravě, Jablonci nad Nisou a Bratislavě. "Jsou lidé, kteří mají talent a umění potřebují pro život. Sama jsem z rodiny, kde jsou sochaři, malíři i hudebníci. Někdy jsou amatéři lepší než profesionálové, ale nemají kuráž svou práci ukázat," řekla Chantal Poullain-Polívková.

Žena-in

Fotíte? Malujete? Využijte šanci! (5.6.2006)

Na Mezinárodní den dětí 1. června odstartoval na internetu nový kulturní projekt e-moc-e, který si klade za cíl propagaci nekomerční umělecké tvorby. Dává šanci všem, kteří se uměním neživí, ale baví je. Pokud fotíte, malujete, píšete básně, skládáte hudbu, můžete představit své umění všem lidem i vy. Jedinou podmínkou pro zařazení do projektu e-moc-e je zaslání tří až patnácti děl při vstupu a je možná i různá kombinace umění. „Nemáme žádné věkové omezení, a proto se mohou přihlásit i děti,“ dodal Deutsch.

Tváří projektu e-moc-e se stala herečka a zakladatelka nadace „Archa Chantal“ Chantal Poullain především proto, že je toho názoru, že talent se nedá naučit a získat jen díky škole. „Mluví se neustále o profesionálech v případě, že lidé nějaké umění studovali. Nemám nic proti škole, kde se vše piluje, ale umění se musí dělat především s láskou.

Rovnost

Emoce mají velkou moc. A bez emocí není umění. To jsou základní myšlenky internetového projektu e- moc- e, který začal v podobě virtuální galerie fungovat v uplynulých dnech. Podle autora projektu Milana Deutsche jde o propagaci nekomerční umělecké tvorby. " Umělecká díla hodnotí návštěvníci stránek, neexistuje odborná porota," zdůrazňuje Deutsch. Nejlépe ocenění amatérští umělci budou v září vystavovat v normálních vystavovacích prostorách také v Brně.

Hic fiat leon
TOPlist