počet návštěvníků 6153
Hledání:
 
Web e-moc-e.cz
TOPlist
copyright © emoce 2006

napsali o nás

Děkujeme médiím, že informují o našem uměleckém projektu a tím pomáhají propagovat amatérskou uměleckou tvorbu.

ČTK

Praha 1. června (ČTK) - Propagovat amatérské umění se chystá nový kulturní projekt E-moc-e, který byl dnes zahájen v prostorách pražské Jindřišské věže. Čeští a slovenští neprofesionální umělci budou moci prezentovat své umění v oblasti malby, grafiky, fotografie, poezie nebo hudby v internetové galerii. V září je pak čeká účast na Festivalu emocí, který bude v Praze, Brně, Ostravě, Jablonci nad Nisou a Bratislavě.

"Spousta lidí má obrovský talent, ale věnuje se jinému povolání. Uměním se nechtějí nebo nemohou živit, ale tvoří pro radost ve svém volném čase. Takové talenty si zaslouží podporu a zviditelnění," uvedl při dnešní prezentaci protagonista projektu Milan Deutsch.

"Obdivuji lidi, kteří mají tuto odvahu, a velmi to podporuji. Já však takovou kuráž zatím nemám," uvedla Chantal Poullain Polívková. Dodala, že umělec není pouze člověk, který se ke své profesi dopracoval skrz studia. "Být umělcem se nenaučíte. Jste, nebo nejste. Ve škole se můžete jen zdokonalit a své dovednosti vypilovat. Tvořit se ale musí s radostí a s láskou".

Lidové noviny

Chantal Poullain-Polívková zaštítila projekt E-moc-e, který pomáhá neprofesionálním umělcům. Čeští a slovenští neprofesionální umělci budou moci prezentovat své umění v oblasti malby, grafiky, fotografie, poezie nebo hudby v internetové galerii.

V září je pak čeká účast na Festivalu emocí, který bude v Praze, Brně, Ostravě, Jablonci nad Nisou a Bratislavě. "Jsou lidé, kteří mají talent a umění potřebují pro život. Sama jsem z rodiny, kde jsou sochaři, malíři i hudebníci. Někdy jsou amatéři lepší než profesionálové, ale nemají kuráž svou práci ukázat," řekla Chantal Poullain-Polívková.

Žena-in

Fotíte? Malujete? Využijte šanci! (5.6.2006)

Na Mezinárodní den dětí 1. června odstartoval na internetu nový kulturní projekt e-moc-e, který si klade za cíl propagaci nekomerční umělecké tvorby. Dává šanci všem, kteří se uměním neživí, ale baví je. Pokud fotíte, malujete, píšete básně, skládáte hudbu, můžete představit své umění všem lidem i vy. Jedinou podmínkou pro zařazení do projektu e-moc-e je zaslání tří až patnácti děl při vstupu a je možná i různá kombinace umění. „Nemáme žádné věkové omezení, a proto se mohou přihlásit i děti,“ dodal Deutsch.

Tváří projektu e-moc-e se stala herečka a zakladatelka nadace „Archa Chantal“ Chantal Poullain především proto, že je toho názoru, že talent se nedá naučit a získat jen díky škole. „Mluví se neustále o profesionálech v případě, že lidé nějaké umění studovali. Nemám nic proti škole, kde se vše piluje, ale umění se musí dělat především s láskou.

Rovnost

Emoce mají velkou moc. A bez emocí není umění. To jsou základní myšlenky internetového projektu e- moc- e, který začal v podobě virtuální galerie fungovat v uplynulých dnech. Podle autora projektu Milana Deutsche jde o propagaci nekomerční umělecké tvorby. " Umělecká díla hodnotí návštěvníci stránek, neexistuje odborná porota," zdůrazňuje Deutsch. Nejlépe ocenění amatérští umělci budou v září vystavovat v normálních vystavovacích prostorách také v Brně.